СниЗтоп
СниЗтоп®
 
 
Дали сте загрижени за сезонската и чувствителноста од oколината (окуларни, кожни или респираторни непријатности)?
СниЗтоп® е природен додаток на исхрана кој содржи овомукоиди, специфични протеини од 100% природен извор, добиени од белковини од јајца на потполошка, и цинк, хранлива материја која придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.
СниЗтоп® Ви помага да се соочите со сезонските влијанија благодарение на клинички тестираната природна формула.
 
СОСТАВ:
  
Состојки: Во 2 таблети
СниЗтоп® прашок  84 mg
Цинк 1.5 mg (15% ПДД*)
 
*Препорачана дневна доза
 
 
Состав: 
полнило: сорбитол; микрокристална целулоза, концентрат од јајца на потполошка; арома: природна арома портокал; средство против згрутчување: магнезиум стеарат; цинк бисглицинат. Содржи сорбитол.                                                                                                                               
 
ПРЕПОРАЧАНО ДОЗИРАЊЕ     
 
1 до 2 таблети наеднаш, при појава на симптоми. Да се повтори колку што е потребно до 5 пати на ден. Таблетите треба да се џвакаат полека за да се растворат во устата, по можност не за време на оброците.
СниЗтоп®  е погоден за целото семејство, за возрасни и деца на возраст од 6 години. 
 
ПРЕДУПРЕДУВАЊА
 
Не го пречекорувајте препорачаното дневно дозирање.
Да не се употребува во случај на преосетливост на некоја од состојките.
Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.
Производот чувајте го на места недостапни за деца.
Да се чува на суво, на собна температура до 25°C во оригиналното пакување. 
При предозирање можна е појава на лаксативни ефекти.                                                  
Можно е природно варирање на бојата со текот на време, што не е поврзано со квалитетот на производот.   
 
(Содржи јајца од потполошка.)
                        
ПАКУВАЊЕ
 
СниЗтоп® содржи 30 таблети/PVC/PVDC/Al блистер, во картонска кутија со упатство.

 

За повеќе информации:   https://www.sniztop.com 

 

Услови за користење на web-site / Kонтакт
Bionika copyright. Сите права задржани. Услови на користење / Приватност / Мапа на сајтот